piątek, 25 października 2013

Ohryd - wspomnienie wakacji.





Ohryd Macedonia - jedno z miejsc do których warto wracać 

Jednym z najciekawszych miejsc w ,którym udało mi się odpocząć jest właśnie Ohryd. Pewnie nie szybko ale na pewno tam wrócę. Aż miło powspominać. Macedonia z tego co wiem jest kierunkiem rzadko odwiedzanym przez turystów i takie miejsca właśnie najbardziej mnie przyciągają. Był to całkowicie spontaniczny wypad obrany cel ,spakowana torba w niezbędne do przeżycia rzeczy zatankowany samochód i w drogę z Ostrowca przez Kraków ,skąd już w czwórkę w dalszą drogę ,która jakoś szybko zleciała przynajmniej dla mnie wyjazd był wieczorem wiec dopiero rano obudziłam się na tylnym siedzeniu na granicy serbsko macedońskiej gdzie spotkała nas niemiła niespodzianka wjazd do tego ,,komunistycznego" kraju za 100 euro od samochodu a miało być tak tanio :) .Na szczęście była to chyba jedyna przykra niespodzianka choć dobrze że nie jechaliśmy van-em   bo to już jeśli dobrze pamiętam ze 400 kosztowało wiec za sam wjazd jakieś 1600 PLN to niemało. Powiem Wam ,że po dotarciu na miejsce okazało się ,że nie ma co żałować odbiliśmy sobie to na paliwie które było chyba po niecałe 3 PLN i reszcie wydatków bardzo tanim noclegu i nie był to namiot tylko bardzo fajna kwaterka blisko jeziora ze wszystkimi udogodnieniami. dobrze że nie rezerwowaliśmy hotelu bo to co przez Internet 50 euro za pokój na miejscu 5 razy taniej. Ogólnie to piękne miejsce ,które można zwiedzić małym kosztem ale wystarczy już o kasie. Ohryd to typowo turystyczne miasteczko położone nad jeziorem o krystalicznie czystej wodzie. Drugiego dnia wynajęliśmy sobie lodź motorową i powiem wam że nawet daleko od brzegu było widać dno i pływające rybki coś pięknego. Rzadko gdzie można spotka tak czysta wodę w jeziorze. Warto podkreślić że jest to najstarsze jezioro w Europie i najgłębsze na całych Bałkanach. W Ochrydzie zachowało się mnóstwo zabytków przeszłości. można zwiedzać klasztor i liczne cerkiewki. Samo miasteczko jest bardzo ciekawe i można poczuć klimat ZSRRR :) jeśli chcecie kupić zabytkowe auto to chyba idealne miejsce w Ochrydzie auta z lat 60-tych i 70-tych  to żaden rarytas. Królują na ulicach zastawy i maluszki ,których jest pełno i to super stanie. Wjeżdżając do Macedonii zobaczyliśmy autobus ,który zatrzymał się na przystanku i poczuliśmy się jak byśmy się cofnęli przynajmniej 40 lat w przeszłość. Gorąco zachęcam do odwiedzenia tego miejsca. Moim zdaniem to jedno z takich które warto zobaczyć. 



























Brak komentarzy:

Prześlij komentarz